Nasza szkoła została zaproszona przez organizatora tegorocznego poznańskiego maratonu do udziału w kibicowaniu biegaczom. Nasza kadra plus nasi uczniowie stawili się wczesnym rankiem 14.10.2018 r. przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Zientary.

To miejsce zostało nieprzypadkowo wybrane przez organizatora ze względu na fakt, że maratończycy przebiegali w tej lokalizacji dwa razy (przy starcie i mecie). Naszym zadaniem było dopingowanie do uzyskania przez zawodników najlepszych wyników czasowych. Uważamy, że zadanie wykonaliśmy na piątkę z plusem, ponieważ w tym roku został ustanowiony rekord trasy z wynikiem 2:11:45.

Zwycięzcą tegorocznego PKO Poznań Maraton został Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva. Pierwszą kobietą na mecie była Etiopka Tesfanesh Merga Denbi z czasem 2:32:31 a najlepszym Polakiem okazał się Kamil Jastrzębski, który zajął szóste miejsce (2:19:55).

Zobaczcie naszą relację z tego wydarzenia.