Każdy perkusista i każda perkusistka musieli kiedyś pomyśleć o tym, że to właśnie bębny są instrumentem, na którym chcą grać. Kolejnym krokiem jest znalezienie osoby, która zacznie nas uczyć. Nauczyciel perkusji ma w związku z tym bardzo odpowiedzialne zadanie – musi przekazać danej osobie najważniejsze, podstawowe informacje na temat samego instrumentu, ale również wyczulić ją na to, iż droga do poprawnej, komfortowej gry nie zawsze będzie prosta. Jeśli adept czy adeptka perkusji się nie wycofają, wtedy nauczyciel perkusji zaczyna długi proces edukacji. Niekiedy żmudny i pełen wyrzeczeń, ale zawsze dający jakie efekty.

Brak nauczyciela perkusji na początkowym etapie edukacji i konsekwencje z tego wynikające

Wiele osób nie korzysta z elementarnej pomocy perkusyjnych edukatorów, i od początku podążają własną drogą. Uczą się wszystkiego sami, od poprawnej pozycji za zestawem, chwytu pałek czy pierwszych ćwiczeń i wprawek. Wielu światowej sławy perkusistów zaczynało jako samoucy. Jest to w pewnym sensie poszukiwanie własnej drogi i możliwość eksperymentowania. My jednak odradzamy podążanie tą ścieżką. W ten sposób możemy zrobić sobie więcej krzywdy, niż mieć z tego korzyści. Narażamy nie tylko ogół swoich umiejętności, ale też zdrowie fizyczne. Długotrwałe siedzenie za zestawem w złej pozycji uszkadza nasze plecy, a niepoprawny chwyt naraża nasze dłonie i nadgarstki na liczne kontuzje i powikłania z nimi związane. Dlatego nauczyciel perkusji powinien być osobą, do której udajemy się na samym początku naszej perkusyjnej drogi.

Beatit Drum School – tu znajdziesz doświadczonych i kompetentnych nauczycieli perkusji!

W naszej szkole pracują osoby kompetentne, z dużym doświadczeniem muzycznym i edukacyjnym, dlatego warto nas odwiedzić i zacząć tę przygodę tak, jak należy. Obiecujemy, że dostosujemy się do Twojego poziomu umiejętności, a jeśli jesteś osobą poczatkującą, to zadbamy o to, abyś szybko pokochał/pokochała perkusję tak jak my. Nasi nauczyciele to osoby uśmiechnięte, cierpliwe i kreatywne, co uczyni godzinę spędzoną w naszej salce prawdziwą przygodą!