W dniach 13 – 14. 12. 2019. odbyły się warsztaty muzyczne pod nazwą „Uderz w to!”. Organizatorem tego wydarzenia była nasza szkoła, a 100% wsparcia finansowego udzieliła Fundacja Tesco w ramach programu VI edycji „Decydujesz, pomagamy”. Do naszej siedziby przy ul. Kościańskiej 41 w Poznaniu przybyło 18 osób, by wspólnie przez 3 godziny móc oddawać się magii wspólnego muzykowania. Warsztaty poprowadził Maciej Głuchowski, – wieloletni edukator i perkusista, na codzień uczący w naszej szkole. Program, który przygotowaliśmy miał na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie gry na instrumentach muzycznych, wykształcenie i/lub rozwinięcie pasji do muzykowania, przełamanie barier związanych ze wspólnym tworzeniem., a także promocję dokonań muzycznych, integrację środowiska lokalnego, pokazanie lokalnej grupie społecznej, że spędzanie czasu wolnego nie musi być tylko bezmyślną rozrywką i stratą czasu, lecz również edukacją lub początkiem drogi zawodowej. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy tych warsztatów wszystkie te cele osiągnęli. Widać to było po ich twarzach tryskających uśmiechami od ucha do ucha. Zresztą zobaczcie sami!