Dnia 09.06.2019 roku poznański klubu „Pod Minogą” gościł naszą szkołę perkusyjną. W upalny wieczór odbył się pierwszy koncert naszych uczniów. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać i obejrzeć dwunastu adeptów sztuki bębnienia w bardzo zróżnicowanym repertuarze. Należy szczególnie podkreślić fakt, że wszyscy perkusiści zagrali przy akompaniamencie zespołu, 100 % live. Dochód z koncertu, który wyniósł 2240 zł, zostanie przekazany na dwa cele charytatywne:

Zdjęcie: CAVA Studio

1. Dla Kacpra Kowalskiego.
Choroba Kacpra jest nieuleczalna, osłabia i powoli niszczy jego mięśnie. Na chwilę obecną nie ma leczenia farmakologicznego. Jedynie co może ją spowolnić, to codzienna
rehabilitacja i specjalistyczna dieta. Kacper jest czternastolatkiem kochającym hokej na
trawie, ma wiele planów na przyszłość.
Musimy mu pomóc, aby żył jak najnormalniej i mógł
realizować swoje marzenia. Pomóżcie Kacprowi w walce o jego sprawność.
https://www.facebook.com/M%C3%B3j-najwa%C5%BCniejszy-mecz-w-%C5%BCyciu-1230967310405748/
Mój najważniejszy mecz w życiu
2. Fundacja „Duch Leona” – Żeby dziesiątki tysięcy zwierząt nie wypełniały schronisk, żeby nie były wyrzucane, wieszane, topione ale też, żeby nie cierpiały, w tzw domowym zaciszu, z powodu niewiedzy właścicieli.
Możemy to osiągnąć jedynie za pomocą edukacji. Zwiększając świadomość pojedynczych osób, a co za tym idzie, zwiększając świadomość społeczeństwa. Wierzymy, że wiedza w połączeniu z empatią sprawi, że ludzie nie będą bezmyślnie oddawali psów do schronisk, wyrzucali z samochodów i pozbywali się ich w przeróżne sposoby, a zrozumienie ich zachowań, potrzeb i odpowiedzialności za wzięte zwierzę, poprawi znacznie jakość naszego wspólnego życia.
https://www.facebook.com/fundacjaduchleona/
Fundacja „Duch Leona”

Zdjęcia: Sebastian Kopeć

Występ rozpoczął, specjalnie na tę okazję złożony, band w skład którego weszli  muzycy akompaniujący uczniom na scenie oraz nauczyciele ze szkoły perkusyjnej Beatit. Fight Łapy (tak brzmi nazwa tego zespołu) zagrały utwór grupy Rammstein pt. „Du Hast”.

Pierwszym wykonawcą był Tymon Alves Świątkowski i zagrał utwór Męskie Granie Orkiestra „Początek”. Tymon uczy się w naszej szkole od kilku miesięcy. Chłopak ma duży potencjał. Nic tylko grać i ćwiczyć.

Zdjęcia: CAVA Studio

Drugi na scenę klubu „Pod Minogą” wszedł Stanisław Grabowski, który zagrał dwa utwory. Na pierwszy ogień poszedł numer grupy Led Zeppelin „Communication Breakdown”. Drugi utwór w arsenale tego perkusisty to hit zespołu Queens Of The Stone Age „No One Knows”. Oba wykonania Staszka były wręcz perfekcyjnie. Czuć było ogromną energię w jego graniu.

Zdjęcia: CAVA Studio

Trzecia na senie zameldowała się Katarzyna Nowińska i zaproponowała dwa numery – Bring Me The Horizon „Medicine” oraz 30 Seconds To Mars „City of Angels”. Kasia zaprezentowała widzom bardzo ciekawe i dynamiczne aranżacje utworów.

Zdjęcia: CAVA Studio

Czwartą wykonawczynią była Zofia Bator, najmłodsza perkusistka tego wieczoru. Zosia zagrała „Believer” Imagine Dragons. Energetyczne wykonanie było długo oklaskiwane przez zgromadzoną publiczność.

Zdjęcia: CAVA Studio

Maciej Halec, piąty wykonawca wieczoru, zaproponował wszystkim zgromadzonym przebój zespołu Queen „I Want It All”. Ten Perkusista dobrze wie, jak obchodzić się z instrumentem. Większość uderzeń realizował zza ucha.

Zdjęcia: CAVA Studio

Kacper Kowalski przygotował dla widzów szlagier grupy Metallica, pt. „Enter Sadman”. Kacper, to urodzone zwierzę sceniczne. Świetny występ pełen energii i pasji.

Zdjęcia: CAVA Studio

Siódmy w kolejce był Jacek Halec, który idealnie odtworzył znany wszystkim utwór z repertuaru zespołu AC/DC „Highway to hell”.

Zdjęcia: CAVA Studio

Ósmy wykonawca, Dominik Szczepański zaproponował polski utwór grupy Dżem „List Do M”. Dominik wykonał go przy współudziale swojego ojca, akompaniującemu mu na gitarze elektrycznej.

Zdjęcia: CAVA Studio

Szczepan Słodkowicz wprowadził nas w świat zespołu Red Hot Chilli Peppers, za pośrednictwem utworu „Otherside”. Ach jak to płynęło!

Zdjęcia: CAVA Studio

Władysław Krzak sięgnął po dokonania zespołu Metallica i zagrał „Orion”. Wbrew pozorom nie jest to łatwy numer do zagrania, a Władek poradził sobie z nim znakomicie.

Zdjęcia: CAVA Studio

Przedostatni wykonawca tego wieczoru, Kamil Świątkowski, zmierzył się z kolejnym hitem zespołu Queen „Another One Bite To Dust” Siła spokoju i dokładność wykonania były atutem tego występu.

Zdjęcia: CAVA Studio

Na koniec utwór zespołu Korn „I Did My Time” zagrał Marceli Dziurleja. Towarzyszył mu na gitarze elektrycznej ojciec – Ryszard Dziurleja. Marceli, krótko mówiąc, pozamiatał i zebrał gromkie brawa od publiczności.

Zdjęcia: CAVA Studio

W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi wykonaniami uczniów, licytowaliśmy liczne fanty, które przekazały zaprzyjaźnione z naszą szkołą firmy. Dziękujemy firmom Avant Drum Shop, Zildjian, Sonor oraz Meinl za przekazanie gadżetów na licytację.

Zdjęcie: CAVA Studio

Dziękujemy również muzykom, którzy brali udział w przygotowaniach do koncertu i akompaniowali uczniom podczas występów. Wykonaliście świetną robotę.

Kolejny koncert planujemy w grudniu bieżącego roku. Już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!