Nasza szkoła po raz kolejny została zaproszona do kibicowania maratończykom podczas 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Nasze dwie grupy dzielnie dopingowały biegaczy w dwóch lokalizacjach przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej/Węgorka oraz Warszawskiej/Tomickiego. Mamy nadzieję, że nasze bębnienie spowodowało poprawienie życiowych wyników biegaczy i dodało sił podczas tak wyczerpującego biegu.

Kenijczyk Cosmas Kyeva i poznanianka Monika Stefanowicz wygrali 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Kenijczyk pokonał trasę 42 km i 195 m w czasie 2:12:05. 34-latek wygrał po raz drugi z rzędu, a trzeci w ogóle i zrobił to jako pierwszy zawodnik w historii poznańskiego biegu. Do rekordu trasy zabrakło mu zaledwie 20 sekund… Drugie i trzecie miejsce zajęli rodacy Kyevy, Raymond Chemungor i Mathew Kiptoo. Wśród kobiet wielkie zwycięstwo odniosła Monika Stefanowicz, która na wygraną czekała aż 17 lat (wtedy debiutowała w poznańskim maratonie). 39-latka wyprzedziła Etiopkę Tigist Bedadę dopiero kilometr przed metą i zwyciężyła w czasie 02:37:42. Kyeva i Stefanowicz za zwycięstwo otrzymali czeki na 20 tys. zł.

Oto galeria z naszego dopingowania:

Oto krótki film z przebiegu naszego dopingowania: