Po raz kolejny nasza szkoła będzie dopingować maratończyków podczas 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

Bieg został zaplanowany na 20.10.2019 a nasze dwa punkty dopingowe bedą znajdować się na skrzyżowaniach ulic:

GRUPA A – Węgorka / Grunwaldzka

GRUPA B – Tomickiego/Warszawska

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego dopingowania i grania na instrumentach perkusyjnych z naszymi uczniami i nauczycielami.

„W tym roku po raz pierwszy to biegacze mieli realny wpływ na to jakimi ulicami będą pokonywać poszczególne odcinki dystansu maratońskiego. Jako Organizatorom, zależało nam, by zawodnicy brali czynny udział w przygotowaniach do jubileuszowej edycji Poznań Maratonu, bo to ich biegowe święto! Do 5 marca każdy mógł przesłać nam swój projekt trasy. Finalnie wzięliśmy pod uwagę propozycje i sugestie, które najczęściej się powtarzały. Po analizach, rozmowach i drobnych korektach technicznych trasa z pomysłami biegaczy uzyskała aprobatę policji, służb porządkowych i instytucji odpowiedzialnych za organizację ruchu” – tłumaczy Łukasz Miadziołko, Dyrektor Poznań Maratonu. Tegoroczna, jubileuszowa pętla ma być zatem dla zawodników ich trasą marzeń!

Maciej Frankiewicz, były zastępca Prezydenta Miasta Poznania, oprócz swojej pracowitości w dążeniu do rozwoju miasta, zapisał się w historii szczególnymi zasługami dla rozwoju poznańskiego sportu.

Zobaczcie, jak rok temu dopingowaliśmy maratończyków na 19 edycji biegu: